Gegidste wandeling Stubbekwartier

In de 2de helft van de 19de eeuw rijpte een eeuwenoude Brugse droom: een vernieuwde link met de Noordzee. Koning Leopold II gaf in 1897 opdracht aan de gerenommeerde stedenbouwkundige Hermann-Joseph Stübben om Brugge uit te breiden naar het noordwesten. Het Stubbekwartier ontstond als woonwijk voor de honderden ambachtslui en ambtenaren die bij de uitbreiding van de nieuwe achterhaven werkzaam waren. Onze wijk is het kind van Brugse zeehaven. Het Werfplein, ooit gepland als het voorplein van een kerk, vormt vandaag het hart van de buurt. Langs het kanaal getuigen tal van gebouwen van het rijke industriële verleden. Maar er is meer…

Stadgids Bernard De Klerck neemt jullie mee op een ontdekkingstocht langs het erfgoed van onze wijk. Graag tot dan!

Datum: zaterdag 17 september 2016 om 13u45. De wandeling duurt 2 tot 2,5 u. We starten en eindigen op het Werfplein. Inschrijven kan via Pascal Velle: 0473/94 40 52 of info@stubbekwartier.be

Be the first to comment

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.